Brno

Ve středu dne 17. června 2026 jelo 12 členů našeho odboru na výlet do Jihomoravského kraje, a to do centra Brna, nejprve vlakem ČD do Kolína a potom rychlíkem na hlavní nádraží. Cesta trvala 3 hodiny. Město nás přivítalo velkou teplotou vzduchu. Na náměstí Svobody, kudy jsme stoupali na hrad Špilberk, bylo 28,3 stupňů. Ze Špilberku jsme měli pěkný rozhled na Brno. Cestou po městě jsme se zastavili ve venkovní restauraci na Mendlově náměstí. Odtud jsme šli pěšky na nádraží, viděli jsme šalinu s číslem 1, tak jsme nasedli a vyjeli, bohužel opačným směrem, ne k přehradě. Po zjištění našeho omylu jsme přesedli a jeli jsme přes stejné náměstí, kde jsme obědvali, kolem výstaviště k ZOO a dále k hradu Veveří. Ten se nachází na kopci a proto jsme se rozhodli pokračovat po lesní cestě pod hradem do přístavu Hrad Veveří a dále lodí po přehradě do přístavu Bystrc. Tam jsme posvačili a přesunuli se na nádraží. 

Jak jsme konstatovali, byl tento jednodenní výlet letos časově nejdelší, za 5 hodin jízdy vlakem jsme ujeli 420 km a cesta tam a zpět byla příjemná a rychle uběhla. Ušli jsme 11 km a do Poděbrad jsme přijeli ve 22 hod.

Saša Albrecht

Za fotografie děkujeme Jiřince Hybešové a Šárce Paroulkové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *